خبرگزاری شبستان : مشهد قطب بی بدیل تئاتر کشور است

نمایش ردپای خورشید
خبرگزاری باشگاه خبرنگاران جوان: نمایش آیینی رد پای خورشید در مشهد
آبان ۹, ۱۳۹۷
رد پای خورشید
خبرگزاری جمهوری اسلامی : نمایش آیینی ‘ردپای خورشید’ در مشهد در حال اجرا است
آبان ۱۲, ۱۳۹۷
نمایش رد پای خورشید

کارگردان نمایش آئینی ردپای خورشید گفت: مشهد پایتخت نمایش و قطب بی بدیل تئاتر کشور است.

 

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از مشهد، محمد جهان پا ظهر امروز(۷ آبان)در نشست خبری نمایش آئینی ردای خورشید که در سالن کنفرانس شرکت سپاد برگزار شد ضمن تسلیت به مناسبت فرا رسیدن اربعین حسینی گفت:تئاتر مشهد یکی از قطب های بی بدیل تئاتر کشور است و افتخارات بسیاری را طی ۱۰ سال گذشته هنرمندان کسب کرده اند که باعث شده مدیران شهری نسبت به تئاتر رویکرد بهتری داشته باشند.

 

کارگردان نمایش آئینی ردپای خورشید افزود: نمایش ردپای خورشید توسط مهدی سیم ریز نوشته شده و سعی کردیم از زبان اباصلت هروی با خاطب همراه شویم، داستان از ایام محرم در مرو شروع می شود و با روایت اباصلت وارد زندگی حضرت رضا(ع) می شویم.

 

وی اظهارداشت: نمایش بخش حدیث سلسله الذهب از لحظه های بی نظیر آن است و بعد از روایت این حدیث اتفاقاتی که در مرو بواسطه حضور مامون عباسی انجام می شود تا وجهه امام رضا(ع) را زیر سوال ببرد ادامه پیدا می کند، اجرای بخش هایی از کربلا، مباحثه حضرت رضا(ع) با دیگر ادیان و لحظه به شهادت رسیدن حضرت رضا(ع) از دیگر بخش های این نمایش است.

 

نوید فلاحت هم در ادامه این نشست ضمن تسلیت به مناسبت فرا رسیدن اربعین حسینی با بیان اینکه دیدگاهی که در هنر شهری کشور وجود دارد به سمت ایجاد فضاهای تعاملی با مردم نمی رود، گفت:هنر باعث ایجاد استقبال و رونق گرفتن کسب و کار هنرمندان و بازتولید یک اکوسیستم می شود.

 

طراح و مدیر هنری نمایش آئینی ردپای خورشید افزود:مشهد پایتخت نمایش ایران است و خوب می شود برای گردشگران و شهروندان از این پتانسیل استفاده کرد، پروژه ردپای خورشید ایده ای مبتنی بر خلق فضاهای جمعی در مشهد بود که سعی نمودیم در این پروژه مردم را درگیر کنیم.

 

وی با اشاره به اینکه ما بعد از چهار شب اجرا به سقف ورود مخاطب رسیدیم، اظهارداشت:یکی از تفائت های این اتفاق با دیگر نمایش ها این است که آهنگ، فضا، لباس و تمامی نیازها فقط برای این نمایش طراحی شده است.

 

گفتنی است نمایش آئینی ردپای خورشید از ۳۰ مهر الی ۱۷ آبان در انتهای خیام شمالی، منطقه گردشگری سپاد، خیمه گاه هنر آئینی از ساعت ۱۸ به صورت رایگان برگزار می شود.

 

به نقل از “خبرگزاری شبستان”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *